Pitbulteriér.cz

Komunitní portál pro majitele domácích mazlíčků Hafici.cz

Na Hafici.cz si můžete vytvořit profil svého psa, pochlubit se fotkou, nahrát video, psát deníček deníčku Vašeho psa.

Najdete na něm vše co jste se potřebovali vědět o výcviku a výchově svého štěňátka, péči a zdraví svého psa, pobavíte se při pexesu, videích a vtipech o zvířatech.


Americký pitbulteriér na stránkách Hafici.cz.

Americký pitbulteriér, zkráceně pitbul (v zemi původu American Pit Bull Terrier) z anglického pit = aréna a bull =býk. Slovo bull ale dodal jeho příbuzný buldok, nikoli fakt, že by pitbul zápasil s býky.

Americký pitbulteriér je pevný, atletický pes s kvadratickou stavbou těla, který působí sebejistým a spolehlivým dojmem. Hlava je hranatá, mohutná, mezi ušima široká, oči malé, oválné a hluboko nasazené. Má výrazné lícní kosti, silné čelisti, zuby s nůžkovým skusem, kde horní zuby překrývají spodní, nos se široce rozevřenými nozdrami a vysoko nasazené uši.

Krk má Americký pitbulteriér silný, stejně jako pevné svalnaté plece, krátký mírně se svažující hřbet a hluboký hrudník s dobře klenutými žebry. Ocas je krátký, nízko nasazený a ke konci se zužující. Má mohutné silné končetiny se středně velkými tlapami. Srst je krátká, lesklá a na dotyk tvrdá. Je přípustné jakékoli zbarvení.

Váha se pohybuje od 13 do 22 kg u fen a od 16 do 30 kg u psů.